W 2014 roku przypada 35 rocznica współpracy partnerskich miast Krakowa i Norymbergi. W związku z tym jubileuszem Dom Norymberski w KrakowieFundacja Transporter Kultury i  niemieckie stowarzyszenie KulturTransporter przygotowały nowy projekt artystyczny zatytułowany REST-ART-WORK. 

W skład tego wydarzenia wejdą działania artystyczne w zakresie: organizacji wystaw, koncertów, działań parateatralnych w strukturze miasta, projekcji multimedialnych w przestrzeni miejskiej i również realizacji wielkoformatowych murali na ścianach kamienic.

Została utworzona osobna strona internetowa projektu REST-ART-WORK, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o tym wydarzeniu.

Wydarzenie  to już objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Projekt objęły patronatem również takie instytucje jak Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Impreza jest planowana w okresie od 16 maja 2014  do 08 czerwca 2014. 

Od wielu lat realizujemy wspólne projekty artystów z Krakowa i Norymbergi, które staramy się aby miały charakter i formę Biennale Sztuki polsko-niemieckiej. Ten projekt również wpisuje się w tą ideę.