CZAS   

Projekt artystyczny REST-ART-WORK odbędzie się w dniach od 16 V 2014 – 08 VI 2014.
Otwarcie zaplanowane jest na 16 V 2014 (piątek) o godz. 19:00 w Noc Muzeów i odbędzie się w starej hali krakowskiej elektrowni przy ul. Wawrzyńca 19

MIEJSCE

Krakowski Kazimierz, ulica Wawrzyńca, Gazowa, Podgórska, stara gazownia, elektrownia, zajezdnie komunikacji miejskiej, bulwary wiślane. Kwartał ulic zamykający w sobie historię. To miejsce, które w znakomity sposób ukazuje zmiany jakie zaszły w ostatnich dziesięcioleciach.

pokaż REST_ART_WORK 2014 na większej mapie

Sama dzielnica Kazimierz to miejsce wyjątkowe. Kiedyś dzielnica zamieszkana głównie przez Żydów, tętniąca specyficzną energią, odgłosami warsztatów, krzykliwością placów targowych, śpiewami modlitewnymi z synagog. Ten świat już zniknął. Do lat 80 funkcjonowała pełną parą industrialna część Kazimierza, ulica Wawrzyńca, tu znajdywały się warsztaty miejskiego przewoźnika, to stąd wyjechał pierwszy tramwaj na ulice Krakowa. Było to miejsce wyjątkowo głośne i ruchliwe. Z czasem i to miejsce ucichło i wygasło. Dziś dostało drugą szanse, powołano instytucję Muzeum Inżynierii Miejskiej, odremontowano starą zajezdnie gdzie funkcjonuje mini browar, szykują się kolejne inwestycje deweloperskie. Ale ciągle jest to miejsce puste, położone z boku serca dzielnicy.
Mamy nadzieję, że projekt artystyczny REST-ART-WORK po raz kolejny poprzez sztukę ożywi i uaktywni to miejsce na mapie Krakowa.

Główna część wystawy odbędzie się w starej hali krakowskiej elektrowni wyłączonej już z użytkowania, a znajdującej się przy ulicy Wawrzyńca 19, w Krakowie.