Fundacja Transporter Kultury

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

UTOPIA. NON-PLACE 2018 / publikacja

Email Drukuj

PRZEDSTAWIAMY wydaną drukiem publikację podsumowującą międzynarodowy projekt artystyczny i wystawę UTOPIA. NON-PLACE!!!

Publikacja jest 207-stronicowa, dwujęzyczna (język polski i angielski); zawiera teksty Michała Sroki, Kamila Kuzko, Kajetana Młynarskiego i Piotra Korzeniowskiego, prezentuje sylwetki i prace wszystkich 35 artystów z Polski i z Niemiec biorących udział w wystawie, oraz zdjęcia z wystawy, która prezentowana była od 5 maja do 21 czerwca 2018, w surowych pomieszczeniach nowo powstałej inwestycji architektoniczej HIGH5ive (SKANSKA), przy ul. Pawiej 7 w Krakowie.

Publikacje zaprojektowała, opracowała graficznie i przygotowała do druku Renata Motyka. Tłumaczenia - Mateusz Durczak; Redakcja - Piotr Korzeniowski, Kamil Kuzko, Michał Sroka; Współpraca redakcyjna - Jakub Najbart; Recenzje - Przemysław Pintal, Sławomir Toman; Druk - Drukarnia Diament S. C. Kraków, Wydawca - Fundacja Transporter Kultury.

UTOPIA. NON-PLACE 2018 publikacja
UTOPIA. NON-PLACE / publikacja 2
 

UTOPIA. NON-PLACE 2018 / audycja radiowa

Email Drukuj

Dnia 13 czerwca 2018, o godz. 14:40 w Radiu TokFM została wyemitowana audycja radiowa, będąca w istocie zapisem rozmowy redaktora prowadzącego Łukasza Wojtusika z kuratorami - Kamilem Kuzko i Michałem Sroką oraz z przedstawicielem Zarządu Fundacji Transporter Kultury, Piotrem Korzeniowski o projekcie artystycznym i międzynarodowej, polsko-niemieckiej wystawie "UTOPIA. NON-PLACE". Audycja jest radiowym śladem spotkania bezpośrednio na miejscu i w przestrzeniach, gdzie wystawa się odbywała. Zachęcamy to jej odsłuchania!

UTOPIA. NON-PLACE 2018 audycja radiowa

 

UTOPIA. NON-PLACE 2018 / otwarcie

Email Drukuj

Wieczorem, o godzinie 19:00 w sobotę, 5 maja 2018 roku, w surowych, nie wykończonych pomieszczeniach nowo powstałej inwestycji architektonicznej HIGH5ive (SKANSKA), zrealizowanej przy ul. Pawiej 7 w Krakowie, odbyło się otwarcie międzynarodowej wystawy sztuki współczesnej UTOPIA. NON-PLACE z udziałem 35 artystów z Polski i z Niemiec. Mimo trwającego tzw. "długiego weekendu" na otwarciu pojawiła się bardzo liczna publiczność. Dziękujemy wszystkim, który wspólnie z nami celebrowali ten szczególny moment otwarcia wystawy. 

UTOPIA. NON-PLACE 2018 otwarcie
UTOPIA. NON-PLACE 2018 otwarcie 1


 

UTOPIA. NON-PLACE 2018 / klip video zaproszenie

Email Drukuj

Polecamy klip video promujący międzynarodowy projekt artystyczny i wystawę sztuki współczesnej "UTOPIA. NON-PLACE". W wystawie, która jest tegoroczną edycją Polsko-Niemieckiego Biennale Sztuki Współczesnej w Krakowie, bierze udział 35 artystów z Polski i z Niemiec. Wydarzenie odbywa się w Krakowie w pomieszczeniach nowo powstałej inwestycji architektonicznej HIGH5ive (SKANSKA) przy ul. Pawiej 7

Materiał video stanowiący zaproszenie na otwarcie projektu artystycznego przygotował i zmontował Piotr Korzeniowski.


 

UTOPIA. NON-PLACE 2018 / mapa miejsca

Email Drukuj

Prezentujemy mapę z lokalizacją miejsca w którym w Krakowie w dniach od 5 maja do 21 czerwca 2018 odbywa się międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej "UTOPIA. NON-PLACE", której organizatorem jest nasza Fundacja. Wystawa odbywa się w pomieszczeniach nowo powstałej inwestycji architektonicznej HIGH5ive (SKANSKA) przy ul. Pawiej 7 w ścisłym centrum Krakowa, w pobliżu Dworca PKP i PKS oraz Galerii Krakowskiej.

 


Strona 1 z 6